Odwiedź nas na FB!

Dzień trwa:
10 Godzin 48 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 7:45

Nie możesz się zalogować?

Zbiórka krwi

„Krwi nie wyprodukujesz”

Jak co roku wraz z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zorganizowaliśmy honorową zbiórkę krwi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się oddać krew, a w szczególności uczniom XIII LO. Dzięki Wam zebraliśmy 16 litrów krwi!

Turniej tenisa stołowego

Coroczny szkolny turniej tenisa stołowego cieszy się coraz większą popularnością i okazał się niezwykle interesujący. W rywalizacji wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Dziewczęta rywalizowały między sobą, chłopcy zawzięcie walczyli o miejsca. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Piłka ręczna

ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Kolejny medal naszych dziewczyn!
Dzielnicowe rozgrywki w piłce ręcznej zakończyły się wygraną i awansem.
W dalszych rozgrywkach wywalczyły 9 miejsce w Warszawie.
Gratulujemy!!!

Laboratorium UW

W ramach lekcji przyrody w grudniu uczniowie klasy IIIB odwiedzili Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów Uniwersytetu Warszawskiego. Podstawowym narzędziem badawczym jest tam Cyklotron - jedyne takie urządzenie w Polsce. To tam studenci i naukowcy z całego świata przygotowują i przeprowadzają pomiary z zakresu fizyki jądrowej z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury. W czasie naszego zwiedzania Cyklotron nie pracował i dzięki temu mogliśmy go obejrzeć i wejść do pomieszczeń gdzie przeprowadzane są eksperymenty

Warsztaty Wielokulturowe

W grudniu gościliśmy przedstawicieli

Fundacji „Ocalenie”, którzy zorganizowali w naszej szkole Warszawskie Warsztaty Wielokulturowe, w których uczestniczyła klasa IIB

Akademia Leona Koźmińskiego

W październiku i listopadzie mieliśmy przyjemność gościć Pana Marcina Matyja – wykładowcę Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, który poprowadził zajęcia dla wybranych klas liceum:

„Psychologia pieniądza" – wykład o wpływie pieniądza na nasze zachowania w codziennych sytuacjach.

„Chiński dla zaawansowanych. Specyfika kontaktów biznesowych z Chinami" zajęcia dotyczące różnic kulturowych oraz nawiązywania relacji biznesowych z Chinami.

„Grządka w ogródku czy kariera na Wall Street? Impresje o sukcesie" wykład o tym, czym jest sukces i jak można stać się człowiekiem sukcesu.

Dzielnicowe Biegi Przełajowe

Liczna grupa naszych uczniów dzielnie walczyła w Dzielnicowych Biegach Przełajowych.

Pięć dziewcząt zdobyło medale: Dagmara Wudarczyk, Kinga Piszczatowska, Klaudia Jankowska, Sandra Motyl i Paulina Tifonow, a aż dziewięć osób awansowało do kolejnego etapu.

Gratulujemy !!!

Matura 2015

W maju 2015 roku egzamin maturalny po raz pierwszy zostanie przeprowadzony w nowej formule. Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej została utworzona zakładka:

Gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015

Wybierz Studia

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło portal:

wybierzstudia.nauka.gov.pl

Jest on pierwszym w Polsce miejscem zawierającym oficjalne informacje o wszystkich uczelniach publicznych i niepublicznych. Portal jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ich rodziców i nauczycieli. Pomoże wybrać studia zgodnie z zainteresowaniami, dostosować wybór przedmiotów maturalnych do wymagań uczelni, czy znaleźć studia w pobliżu miejsca zamieszkania. Na portalu dostępne są informacje, jakie kierunki zostały wyróżnione przez Polską Komisję Akredytacyjną za jakość kształcenia, a jakie z powodu negatywnej oceny zawieszają nabór, czy nawet zostaną zlikwidowane.

Akt nadania odznaki

Piknik historyczny

20 września na terenie naszej szkoły odbył się piknik historyczny w ramach cyklu „Pamiętajmy o Powstaniu”. Celem imprezy współorganizowanej przez Ośrodek Karta było przybliżenie tematyki Powstania Warszawskiego i uczczenie pamięci o Powstańcach poprzez pokazywanie codziennego życia mieszkańców Warszawy oraz opowiadanie o walkach powstańczych w dzielnicy Targówek. W spotkaniu uczestniczyli Powstańcy, władze dzielnicy targówek, przedstawiciele Archiwum Historii Mówionej. Imprezie towarzyszyły między innymi: konkurs plastyczny, koncert piosenek powstańczych, pokaz filmu.

242,933 Unikalnych wizyt