name

Odwiedź nas na FB!

DZIEŃ OTWARTY

LEKCJA HISTORII

Lekcja historii w Muzeum POLIN - klasy IA i IIIA wybrały się w trudną, ale wartościową podróż przez 100 lat historii Żydów polskich.

POLONEZ MATURZYSTÓW

Już po raz piąty Maturzyści z Targówka uroczyście odtańczyli poloneza w Parku Wiecha. To niezwykłe wydarzenie miało w tym roku szczególny wymiar: tańcem narodowym weszliśmy w rok obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Poloneza poprowadził Burmistrz Dzielnicy Targówek - Sławomir Antonik, zaś towarzyszyli mu przestawiciel władz dzielnicy oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych.
Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć.

WF ZIMĄ

Wf wcale nie musi być nudny!

Część uczniów może doskonalić umiejętności jazdy na łyżwach, a inni budują formę, ćwicząc w nowej szkolnej siłowni.

WARSZTATY PEDAGOGICZNE

Klasa IIB  zdobyła kolejne doświadczenia w przygotowaniu do roli pedagoga. Dzięki serdecznej współpracy wychowawców - Pani Urszuli Długosz i Pana Piotra Pożarowszczyka z Panią Beatą Zawadzką - Dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 38, nasi uczniowie mają okazję poznawać tajniki zawodu od podszewki. Tym razem młodzież z LO brała udział w zorganizowanych zajęciach Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz integracji sensorycznej. Taka forma ćwiczeń umożliwia nabywanie wiedzy w sposób przyjemny, dostępny i praktyczny, kształci wrażliwość młodych ludzi i sprawia, że stają się oni bardziej odpowiedzialni.

INSTYTUCJE EU

Jak wygląda praca w Komisji Europejskiej? Czym różnią się instytucje Unii Europejskiej? Co zyskujemy będąc członkiem UE? - na te i inne pytania podczas spotkania z uczniami odpowiedzi udzielał pan Dawid Łaciński - przedstawiciel Komisji Europejskiej.

NIESPODZIANKA DLA NAJMŁODSZYCH

By jeszcze bardziej poczuć świąteczną atmosferę klasa Ic o profilu pedagogicznym zorganizowała grę o tematyce Bożonarodzeniowej dla klasy 5d. Młodsi koledzy mieli do wykonania 6 zadań- wykonali je bezbłędnie.
Na koniec czekała na nich słodka nagroda od Mikołaja.

SPOTKANIE Z SENATOREM

Czym jest dług publiczny oraz jak można wyliczyć PKB ? - tego między innymi dowiedzieli się uczniowie naszego liceum podczas wykładu senatora Marka Borowskiego -byłego wicepremiera i ministra finansów oraz Marszałka Sejmu RP. Polityk wyjaśniał kluczowe pojęcia z zakresu ekonomii i gospodarki oraz zagadnienia związane z finansowym aspektem członkostwa w Unii Europejskiej.

WOLONTARIAT

Nasi licealiści współpracując z fundacją Promień Nadziei już po raz drugi brali udział w akcji charytatywnej. Pierwsza z nich odbyła się 29.09 - 01.10, zaangażowali się w nią uczniowie klas 1B, 1C, 2B i 3B. Druga akcja miała miejsce 24.11- 26.11, zgłosili się do niej wolontariusze z klas 1B i 1C. Na terenie sklepu Simply Market pomagali przy pakowaniu zakupów i kwestowali by zdobyć fundusze na leczenie dzieci niepełnosprawnych. Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy!

WYCIECZKA DO SEJMU

Klasa IIB pod opieką nauczyciela historii Piotra Szmulewicza i pedagog Anny Sarneckiej udała się na wycieczkę do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Uczestnicy zostali oprowadzeni przez przewodnika po terenie Sejmu.Każdy otrzymał szczegółową mapkę dokumentującą rozmieszczenie poszczególnych polityków w sali posiedzeń sejmu. Uczniowie zostali przeprowadzeni przez słynne kuluary oraz miejsca powszechnie znane z ekranów telewizyjnych.

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Warto być najlepszym!

Do grona Stypendystów Prezesa Rady Ministrów dołączyła uczennica naszego liceum Daria Kosson, która odebrała wyróżnienie z rąk pani Aurelii Michałowskiej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Serdecznie gratulujemy!

429,521 Unikalnych wizyt