name

Po Wt śr Cz Pi So Ni

Odwiedź nas na FB!

WYCIECZKA DO SEJMU

Klasa IIB pod opieką nauczyciela historii Piotra Szmulewicza i pedagog Anny Sarneckiej udała się na wycieczkę do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Uczestnicy zostali oprowadzeni przez przewodnika po terenie Sejmu.Każdy otrzymał szczegółową mapkę dokumentującą rozmieszczenie poszczególnych polityków w sali posiedzeń sejmu. Uczniowie zostali przeprowadzeni przez słynne kuluary oraz miejsca powszechnie znane z ekranów telewizyjnych.

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Warto być najlepszym!

Do grona Stypendystów Prezesa Rady Ministrów dołączyła uczennica naszego liceum Daria Kosson, która odebrała wyróżnienie z rąk pani Aurelii Michałowskiej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Serdecznie gratulujemy!

WIZYTA W PRZEDSZKOLU

Uczniowie klasy IIB naszego LO stawiają pierwsze kroki w przygotowaniu się do zawodu pedagoga. W tym celu, wraz z wychowawcami udali się do Przedszkola Integracyjnego nr 38 w Warszawie. To pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie w tym miejscu. Młodzież wysłuchała wykładu Pani Dyrektor na temat organizacji pracy w placówce oraz wzięła czynny udział w zajęciach programowych pt. "Poznawanie przez doświadczanie".

WARSZTATY DLA KLAS TRZECICH

"Młody trzeźwy kierowca" - w takich warsztatach uczestniczyli uczniowie klas trzecich LO.
Przyszli kierowcy testowali m.in. symulator dachowania, symulator jazdy pod wpływem alkoholu oraz wzięli udział w ćwiczeniach z pierwszej pomocy.

GRÓB PATRONA

Z okazji 1 listopada, klasa IIB odwiedziła mogiłę naszego patrona CII LO, księdza Józefa Woźniaka - kapelana I Rejonu Obwodu AK Praga oraz pomnik "Reduta Bródnowska". Uczniowie upamiętnili groby składając wiązankę, kwiaty i zapalając znicze.

WIZYTA DO ŁAZIENEK KRÓLEWSKICH

Za darmo do muzeum? To możliwe, jeżeli wybierzecie odpowiedni dzień. Okazję wykorzystała klasa IIB i wraz z opiekunami wybrała się w miniony czwartek do Łazienek Królewskich. Po lekcji historii w plenerze, był czas na rozrywkę – tym razem wybraliśmy kręgle.

LEKCJE DLA MALUCHÓW

W ramach projektu "Varsavianistyczna szkoła" klasa II B przygotowała lekcję o zabytkach Warszawy. Uczennice podzieliły się swoją wiedzą z dziećmi z zerówki. Specjalnie na tę okazję przedstawiły prezentację multimedialną, zaprezentowały ciekawe zdjęcia oraz uczestniczyły w zabawach tematycznych.

INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH

Razem możemy więcej!

Uczniowie klas- IA, IB i IC uczestniczyli wczoraj w zajęciach integracyjnych zorganizowanych przez trenera, naszego Strongmana, p. Adama Biedrzyckiego. Grupy Smerfów i Szarych ,,ostro" rywalizowały w ekstremalnych konkurencjach:) Wysiłek został nagrodzony własnoręcznie upieczoną kiełbasą:) Było dużo śmiechu a przede wszystkim lepiej się poznaliśmy.

POMOC MATERIALNA

POMOC MATERIALNA I – III LO

Stypendia i zasiłki szkolne

Uprzejmie informujemy o zasadach przyznawania stypendiów i zasiłków szkolnych w roku szkolnym 2017/2018

O stypendium i zasiłek szkolny mogą występować uczniowie zamieszkali
na terenie m.st. Warszawy.

W przypadku ubiegania się o zasiłek szkolny nie obowiązuje kryterium dochodowe. Zasiłek jest przyznawany doraźnie, warunkiem jego uzyskania jest nagłe zdarzenie losowe, które spowodowało, że rodzina ucznia znalazła się w trudnej sytuacji materialnej. O zasiłek można ubiegać się w terminie dwóch miesięcy od wystąpienia zdarzenia.

Kryterium dochodowe na osobę w rodzinie uprawniające do ubiegania się o stypendium
od 1 września 2017 r. będzie wynosiło 514,00 zł (netto).

Osoby, spełniające  kryterium dochodowe 514,00 zł ( netto) mogą złożyć wniosek o stypendium szkolne w nie przekraczającym terminie do 11 września b.r.

„Wyprawka szkolna”

Wnioski w ramach „Wyprawki Szkolnej” należy składać z dołączonym ksero orzeczenia w nie przekraczającym terminie do 11 września b.r

Po wnioski i informacje należy zgłaszać się do pedagoga szkolnego – pokój nr 38.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 o godz. 12.00 w hali sportowej

EGZAMINY POPRAWKOWE

Terminy egzaminów uczniów klas I - III LO

29.08.2017 godz. 9.00 - język polski, historia

30.08.2017 godz.9.00 - matematyka, fizyka

Przypominamy, że MATURALNE egzaminy poprawkowe odbędą się 22.08.

409,766 Unikalnych wizyt