Odwiedź nas na FB!

Dzień trwa:
16 Godzin 21 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 2:12

Nie możesz się zalogować?

Egzaminy poprawkowe

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH

Matematyka - 27.08.2015 godz. 9.30

Język polski - 28.08.2015 godz. 8.15

Matura - sesja poprawkowa

MATURA 2015 – SESJA POPRAWKOWA

Wszystkie egzaminy poprawkowe odbędą się 25.08.2015.

Przypominamy o obowiązku złożenia do 06.07.2015 oświadczenia przystąpienia do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej przez osoby, które nie zdały egzaminu z jednego przedmiotu.

Matura 2015 - wyniki

30 czerwca o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich Maturzystów na ogłoszenie wyników egzaminów oraz odbiór świadectw dojrzałości.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się

26 czerwca o godz. 9.30 w hali sportowej.

Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

13 czerwca 2015 r. uczniowie – wolontariusze CII LO wzięli udział w XXI Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Stali się tym samym opiekunami młodych, niepełnosprawnych kolegów.

Po otwarciu Igrzysk na stadionach rozpoczęły się konkurencje sportowe. Całej imprezie towarzyszyło upalne czerwcowe słońce, mnóstwo atrakcji o charakterze plenerowym, a także dużo dobrej zabawy. Przykład dawały władze dzielnicy i jej radni.

Jako szkoła z oddziałami integracyjnymi dziękujemy organizatorom, naszym wolontariuszom i Pani Annie Sarneckiej – opiekunce wolontariuszy.

Najpiękniejsze słowa usłyszeliśmy po rozdaniu nagród i w trakcie pożegnania ze strony jednego z naszych podopiecznych: „… było super, zobaczymy się w przyszłym roku, dziękujemy.”

Gra terenowa "Na ratunek"

Po raz pierwszy w tym roku szkoły ponadgimnazjalne wzięły udział w grze dydaktycznej „Na ratunek” na terenie Jednostki Wojskowej nr 3964. Wraz z 5 liceami oraz 5 gimnazjami nasze CII LO stanęło w szranki rywalizacji. Zadania były różne, m.in. udzielenie pomocy osobie, która zasłabła, wydobycie niemowlaka z nagrzanego samochodu, rzut do celu.

Przebieg imprezy uatrakcyjniły specjalne służby – strażacy, ratownicy wodni, żołnierze. Zafascynował nas pokaz musztry i wystrzały wojskowych grup artyleryjskich.

Całość świetnej nauki i zabawy podsumował Burmistrz Dzielnicy Targówek Sławomir Antonik, gratulując młodzieży wiedzy, a organizatorom niesamowitego pomysłu i sprawności twórczej.

Warszawskie Targi Książki

15 maja 2015r w Warszawskim Święcie Książki wzięły udział klasa IIB liceum wraz z wychowawczynią Kingą Piotrowską i klasa IA z wychowawczynią Agnieszką Januszewską. Obejrzeliśmy oferty wydawnicze ponad 800 wystawców. Młodzież po raz pierwszy uczestniczyła w takich targach, większość z nich nie była też wcześniej na Stadionie Narodowym, więc przy okazji zwiedziliśmy obiekt.

,, Szlakiem getta warszawskiego"

W kwietniu klasa IIIb wraz z nauczycielką języka polskiego Panią Kingą Piotrowską udała się na spacer „Szlakiem getta warszawskiego”.

Wycieczka rozpoczęła się od ulicy Tłomackiej, czyli miejsca, w którym znajdowała się Wielka Synagoga. Przy budynku Żydowskiego Instytutu Historycznego przypomniano postać E. Ringelbluma i jego archiwum. Następnie młodzież się w stronę ogrodu Krasińskich, gdzie uczniowie rozmawiali na temat historii getta warszawskiego. Dalej udano się w stronę Pomnika Bohaterów Getta, po drodze zwracając uwagę na symboliczne miejsca, kończąc wycieczkę na Umschlagplatzu. Jako podsumowanie spaceru oraz końcową refleksję odczytano wiersze J. Ficowskiego o Muranowie oraz żydowskiego poety, który zginął w getcie, W. Szlengla ,,Dwie śmierci”.

"Czy literatura pomaga w życiu?"

Kolejny wykład dotyczący zagadnień literackich dla uczniów naszego liceum poprowadził pan Jan Zdunik – doktorant Wydziału Polonistyki Uniwersytety Warszawskiego. Młodzież zastanawiała się nad tym, czy i w jaki sposób literatura pomaga w życiu. Poznaliśmy przeróżne powiązania między dziełami poetyckimi, najbardziej znanymi powieściami i tajnikami psychiki ludzkiej.

Wykład - Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego

16 kwietnia uczniowie klasy IIb uczestniczyli w wykładzie pt. „Kanibale w (pop)kulturze” prowadzonym przez doktorantkę Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego – Agatę Sutkowską, dotyczącym przemian w postrzeganiu zjawiska kanibalizmu w kulturze na przestrzeni wieków.

Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy

27 marca uczniowie klas Ia i IIIa byli na wycieczce w Instytucie Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy. Uczestniczyli w warsztatach naukowo-artystycznych pt. „Stany skupienia – sztuka i nauka”. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi fuzji termojądrowej oraz badaniami plazmy. Dowiedzieli się, dlaczego badania nad syntezą termojądrową dają nadzieję na bezpieczne źródło energii w przyszłości, a także o wkładzie Polski w rozwój tych badań na świecie. Mogli też wystąpić na scenie, co dało im możliwość w sposób twórczy zrozumieć i utrwalić w pamięci poznane zjawiska fizyczne.

265,589 Unikalnych wizyt