Odwiedź nas na FB!

Dzień trwa:
14 Godzin 28 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 4:06

Nie możesz się zalogować?

Wykład - Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego

16 kwietnia uczniowie klasy IIb uczestniczyli w wykładzie pt. „Kanibale w (pop)kulturze” prowadzonym przez doktorantkę Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego – Agatę Sutkowską, dotyczącym przemian w postrzeganiu zjawiska kanibalizmu w kulturze na przestrzeni wieków.

Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy

27 marca uczniowie klas Ia i IIIa byli na wycieczce w Instytucie Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy. Uczestniczyli w warsztatach naukowo-artystycznych pt. „Stany skupienia – sztuka i nauka”. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi fuzji termojądrowej oraz badaniami plazmy. Dowiedzieli się, dlaczego badania nad syntezą termojądrową dają nadzieję na bezpieczne źródło energii w przyszłości, a także o wkładzie Polski w rozwój tych badań na świecie. Mogli też wystąpić na scenie, co dało im możliwość w sposób twórczy zrozumieć i utrwalić w pamięci poznane zjawiska fizyczne.

konkurs fotograficzny

Zapraszamy wszystkich do udziału w V edycji Dzielnicowego Konkursu Fotograficznego „PAMIĘTAM TĘ TWARZ, PAMIĘTAM TO MIEJSCE…W WARSZAWIE”.

Na prace konkursowe czekamy do 22 maja.

REGULAMIN DO POBRANIA

Lekcja przyrody

9 marca uczniowie klasy IIIa odwiedzili najbardziej kontrowersyjne miejsce u schyłku dwóch dzielnic, Bielan i Bemowa – wysypisko śmieci Radiowo. Celem było zobaczenie dwóch kompostowni - organicznej, zajmującej się przetwarzaniem liści, traw oraz gałęzi drzew pozyskanych z terenów zielonych Warszawy czyszczonych przez zakłady komunalne oraz kompostownię odpadów komunalnych zmieszanych. Wycieczka była jednym z elementów projektu „Aktywnie i naukowo” – dotyczącego działalności różnych instytucji warszawskich, zarówno naukowych jak i użyteczności .

Piłka Siatkowa

O włos od medalu – IV miejsce w Dzielnicowych Zawodach w Piłce Siatkowej Dziewcząt!
Nasza reprezentacja rozkręcała się z meczu na mecz i w półfinale pokazała na co ją stać.
Gratulujemy!!!

Żołnierze Wyklęci

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w ramach obchodów tego święta klasa IIIA udała się na lekcję historii na Cmentarz Bródnowski, gdzie uczniowie złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przy pomniku więźniów politycznych straconych w latach 1944-1956. Młodzież przeczytała również informację o zamordowanych żołnierzach i działaczach antykomunistycznego podziemia.

Z tej okazji w szkole odbył się także konkurs wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych.

Salon Edukacyjny

W lutym prezentowaliśmy ofertę naszej szkoły na rok 2015/2016 podczas XIII Salonu Edukacyjnego Perspektywy w Pałacu Kultury i Nauki

Elektrociepłownia Żerań

26 lutego uczniowie klasy 3a byli na wycieczce w Elektrociepłowni Żerań. Mogli tam obejrzeć hale kotłowni, gdzie pracowały jedne z najnowocześniejszych w Europie kotłów – kotły fluidalne – dające ekologiczne ciepło dla Targówka i nie tylko. Przeszli przez ogromną halę maszynowni, w której ustawiono aż 8 turbozespołów, zamieniających energię zgromadzoną w przegrzanej parze wodnej na elektryczność, niektóre pamiętające jeszcze czasy Związku Radzieckiego.

Zbiórka krwi

„Krwi nie wyprodukujesz”

Jak co roku wraz z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zorganizowaliśmy honorową zbiórkę krwi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się oddać krew, a w szczególności uczniom XIII LO. Dzięki Wam zebraliśmy 16 litrów krwi!

Turniej tenisa stołowego

Coroczny szkolny turniej tenisa stołowego cieszy się coraz większą popularnością i okazał się niezwykle interesujący. W rywalizacji wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Dziewczęta rywalizowały między sobą, chłopcy zawzięcie walczyli o miejsca. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Piłka ręczna

ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Kolejny medal naszych dziewczyn!
Dzielnicowe rozgrywki w piłce ręcznej zakończyły się wygraną i awansem.
W dalszych rozgrywkach wywalczyły 9 miejsce w Warszawie.
Gratulujemy!!!

253,754 Unikalnych wizyt