name

Dzień trwa:
7 Godzin 58 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:36

Nie możesz się zalogować?

DZIEŃ SIENKIEWICZA

A tak wraz ze Szkołą Podstawową nr 206 świętowaliśmy Dzień Sienkiewicza.

BE SPORTY. BE HAPPY

Chcecie wiedzieć co uczniowie CII LO im. ks. Józefa Woźniaka z Targówka robili przez 8 dni na łotewskim wybrzeżu? Obejrzyjcie filmik, który Ola Baratowicz, Nikola Koć, Izabela Glinkiewicz, Karol Kumanowicz i Sebastian Kucharek przygotowali wraz pozostałymi uczestnikami wymiany młodzieżowej w Milzklalne. Piątka licealistów reprezentowała Dzielnicę Targówek w projekcie "Be sporty. Be happy".

Jego głównym celem była popularyzacja aktywności ruchowej wśród młodzieży. Zarówno dla Polaków jak i rówieśników z Litwy, Łotwy oraz Grecji.

Ale "Be sporty. Be happy" to nie tylko sport. Dla Izy było to przede wszystkim przełamanie bariery językowej, gdyż cały czas rozmawiali po angielsku. Sebastian dodaje, że "wyjazd na Łotwę ukształtował jego charakter. Nauczyłem się, aby nie oceniać ludzi zbyt pochopnie oraz podchodzić do wszystkiego i wszystkich z pozytywnym nastawieniem, a także otwierać się na innych ludzi". Udział w projekcie to także "ogromna szansa, by nauczyć się czegoś o innych kulturach, poznać nowe słowa oraz spróbować regionalnych potraw".

Organizatorem wymiany młodzieży "Be Sporty. Be Happy" jest łotewska organizacja Pozitīvā Doma, a partnerem Dom Kultury Zacisze, wspierający młodzież z Targówka w realizacji ich pomysłów. Projekt finansowany z programu Erasmus+ odbył się w dn. 22-30 października 2016 roku.

Zapraszamy do obejrzenia relacji

Rocznica odsłonięcia Grobu Nieznanego Żołnierza

91 rocznica odsłonięcia Grobu Nieznanego Żołnierza i uroczyste spotkanie 30 warszawskich szkół biorących udział w zdobywaniu certyfikatu "Varsavianistycznej szkoły" z udziałem płk. Lisowskiego i asysty honorowej Wojska Polskiego.

ZAWODY

Pierwsze zespołowe zawody za nami!
Nowy skład, nowe możliwości.
Dziewczyny zajęły IV miejsce.
Dzielnie walczyły i godnie reprezentowały naszą szkołę.

MIĘDZYNARODOWA WYMIANA MŁODZIEŻY

Be sporty. Be happy!

Rozpoczęła się międzynarodowa wymiana młodzieży na Łotwie.

WYCIECZKA

Klasy kulturowo - turystyczne rozpoczęły rok szkolny o wyjazdu.

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na facebook'u

ZAWODY

Pierwsze zawody za nami!

Reprezentacja szkoły wzięła udział w
dzielnicowych biegach przełajowych.

Mimo niesprzyjających warunków, dziewczyny dały z siebie wszystko! J

Do kolejnego (warszawskiego) etapu awansowały 3 dziewczyny!

Brawo!

POŻEGNANIE

Z głębokim żalem żegnamy naszą Koleżankę i Nauczycielkę wychowania fizycznego,

Wieloletniego Pracownika Zespołu Szkół nr 41 w Warszawie

Krystynę Bednarską

wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie

składa

Społeczność Zespołu Szkół nr 41

Pożegnanie odbędzie się 12 X o godz.13.15 w Kościele św. Ignacego w Warszawie

ul. Wójcickiego 14a

WYMIANA MŁODZIEŻY

Be sporty. Be happy!

Przygotowania do
międzynarodowej wymiany młodzieży na Łotwie trwają :)

WARSZTATY TEATRALNE

O dramacie słów kilka…
Klasa IIA rozpoczęła
zajęcia teatralne. Konrad Dulkowski, dyrektor artystyczny Teatru TrzyRzecze, opowiadał o dramacie współczesnych na przykładzie twórczości Sarah Kane oraz Krzysztofa Warlikowskiego.

LEKCJE HISTORII

We wrześniu, dzięki zaangażowaniu uczennicy klasy IIIa, na lekcjach historii pojawili się rekonstruktorzy Legionów Rzymskich. Przybliżyli klasom IIIa i IIIb historię armii rzymskiej. Opowiedzieli o zwyczajach Legionistów oraz mniej znanych faktach np.o pochodzeniu Rzymian,czy pokrewieństwie pomiędzy świętem Saturnaliów a Naszym Bożym Narodzeniem.

Przynieśli ze sobą zbroję oraz inne elementy uzbrojenia takie jak: włócznia, miecz, hełm oraz tkaniny ochronne. Każdy mógł przyodziać zbroję i na chwilę stać się jednym z żołnierzy armii rzymskiej.

356,861 Unikalnych wizyt