Nawigacja

Dzwonki

8:00 - 8:45
8:50 - 9:35
9:45 - 10:30
10:40 - 11:25
11:35 - 12:20
12:30 - 13:15
13:30 - 14:15
14:25 - 15:10
15:15 - 16:00
16:05 - 16:50

BIP


Odwiedź nas na FB!

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  

Słoneczny panel

Dziś jest:

Wschód słońca: 6:11
Zachód słońca: 17:00

Dzień trwa:
10 Godzin 48 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 7:45

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zbiórka krwi

 

„Krwi nie wyprodukujesz”

Jak co roku wraz z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zorganizowaliśmy honorową zbiórkę krwi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się oddać krew, a w szczególności uczniom XIII LO. Dzięki Wam zebraliśmy 16 litrów krwi!

Turniej tenisa stołowego

 

Coroczny szkolny turniej tenisa stołowego cieszy się coraz większą popularnością i okazał się niezwykle interesujący. W rywalizacji wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Dziewczęta rywalizowały między sobą, chłopcy zawzięcie walczyli o miejsca. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

 

 

 

Piłka ręczna

ZŁOTE DZIEWCZYNY!
Kolejny medal naszych dziewczyn!
Dzielnicowe rozgrywki w piłce ręcznej zakończyły się wygraną i awansem.
W dalszych rozgrywkach wywalczyły 9 miejsce w Warszawie.
Gratulujemy!!!

 

Laboratorium UW

 

W ramach lekcji przyrody w grudniu uczniowie klasy IIIB odwiedzili Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów Uniwersytetu Warszawskiego. Podstawowym narzędziem badawczym jest tam Cyklotron - jedyne takie urządzenie w Polsce. To tam studenci i naukowcy z całego świata przygotowują i przeprowadzają pomiary z zakresu fizyki jądrowej z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury. W czasie naszego zwiedzania Cyklotron nie pracował i dzięki temu mogliśmy go obejrzeć i wejść do pomieszczeń gdzie przeprowadzane są eksperymenty

 

Warsztaty Wielokulturowe

W grudniu gościliśmy przedstawicieli

Fundacji „Ocalenie”, którzy zorganizowali w naszej szkole Warszawskie Warsztaty Wielokulturowe, w których uczestniczyła klasa IIB

 

 

 

 

Akademia Leona Koźmińskiego

W październiku i listopadzie mieliśmy przyjemność gościć Pana Marcina Matyja – wykładowcę Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, który poprowadził zajęcia dla wybranych klas liceum:

„Psychologia pieniądza" – wykład o wpływie pieniądza na nasze zachowania w codziennych sytuacjach.

„Chiński dla zaawansowanych. Specyfika kontaktów biznesowych z Chinami" zajęcia dotyczące różnic kulturowych oraz nawiązywania relacji biznesowych z Chinami.

„Grządka w ogródku czy kariera na Wall Street? Impresje o sukcesie" wykład o tym, czym jest sukces i jak można stać się człowiekiem sukcesu.

Dzielnicowe Biegi Przełajowe


Liczna grupa naszych uczniów dzielnie walczyła w Dzielnicowych Biegach Przełajowych.

Pięć dziewcząt zdobyło medale: Dagmara Wudarczyk, Kinga Piszczatowska, Klaudia Jankowska, Sandra Motyl i Paulina Tifonow, a aż dziewięć osób awansowało do kolejnego etapu.

Gratulujemy !!!


Matura 2015

W maju 2015 roku egzamin maturalny po raz pierwszy zostanie przeprowadzony w nowej formule. Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej została utworzona zakładka:

http://cke.edu.pl/index.php/egzamin-maturalny-left

Gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015


Wybierz Studia


Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło portal:

wybierzstudia.nauka.gov.pl

Jest on pierwszym w Polsce miejscem zawierającym oficjalne informacje o wszystkich uczelniach publicznych i niepublicznych. Portal jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ich rodziców i nauczycieli. Pomoże wybrać studia zgodnie z zainteresowaniami, dostosować wybór przedmiotów maturalnych do wymagań uczelni, czy znaleźć studia w pobliżu miejsca zamieszkania. Na portalu dostępne są informacje, jakie kierunki zostały wyróżnione przez Polską Komisję Akredytacyjną za jakość kształcenia, a jakie z powodu negatywnej oceny zawieszają nabór, czy nawet zostaną zlikwidowane.


Akt nadania odznaki

Piknik historyczny

20 września na terenie naszej szkoły odbył się piknik historyczny w ramach cyklu „Pamiętajmy o Powstaniu”. Celem imprezy współorganizowanej przez Ośrodek Karta było przybliżenie tematyki Powstania Warszawskiego i uczczenie pamięci o Powstańcach poprzez pokazywanie codziennego życia mieszkańców Warszawy oraz opowiadanie o walkach powstańczych w dzielnicy Targówek. W spotkaniu uczestniczyli Powstańcy, władze dzielnicy targówek, przedstawiciele Archiwum Historii Mówionej. Imprezie towarzyszyły między innymi: konkurs plastyczny, koncert piosenek powstańczych, pokaz filmu.


Wygenerowano w sekund: 0.06
242,933 Unikalnych wizyt